Montse Rodríguez Escudero

Montse Rodríguez Escudero

Mediator & Advocaat

Arbeid & Medezeggenschap & Arbeid, Medezeggenschap & Mediation

Montse Rodríguez Escudero is een ervaren en gedreven advocaat die altijd vol enthousiasme klaarstaat voor haar cliënten. Ze houdt zich bezig met vrijwel alle aspecten van het arbeidsrecht en het brede medezeggenschapsrecht waarin zij gespecialiseerd is. Verder is zij gespecialiseerd in cao-kwesties en overgang van onderneming.

Montse wordt door haar cliënten gewaardeerd om haar scherpheid, betrokkenheid en oplossingsgerichtheid. Daarnaast is Montse ook gecertificeerd mediator bij de Mediatorsfederatie Nederland (MfN).

Opleiding

Montse studeerde rechten aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Ze heeft de Postacademische Leergang Arbeidsrecht met goed gevolg afgerond. Verder heeft zij diverse mediation opleidingen gevolgd.

Carrière

Zij is beëdigd in 1996 en startte haar carrière als advocaat bij een groot internationaal advocatenkantoor. Sinds 2005 is zij werkzaam bij De Clercq.

De dagelijkse praktijk

“Ik sta grote en middelgrote bedrijven, bestuurders en ondernemingsraden bij in uiteenlopende kwesties, zoals bij herstructureringen, reorganisaties, outsourcing, overgang van onderneming en cao kwesties. Ook adviseer ik ondernemingsraden en bestuurders over medezeggenschapsverhoudingen zowel in nationale als internationale concerns. Daarnaast hou ik mij bezig met individuele en collectieve ontslagtrajecten en zieke werknemers. Ik verzorg regelmatig cursussen en workshops op het vlak van het arbeidsrecht en het medezeggenschapsrecht voor ondernemingsraden en voor HR-managers. Verder treedt ik op als mediator in arbeidsrechtelijke kwesties en in zaken waarbij ondernemingsraden onderling en/of met hun bestuurder bij betrokken zijn. Ook verzorg ik training aan mediators over de arbeidsrechtelijke aspecten van mediation bij het Centrum voor Conflicthantering in Haarlem.”

Nevenactiviteiten

  • Lid van de Vereniging Arbeidsrecht Advocaten Nederland (VAAN)
  • Lid van de Vereniging Haagse Arbeidsrecht Advocaten (VHAA)
  • Lid van de Vereniging Rotterdamse Arbeidsrecht Advocaten (VRAA)
  • Lid van de Vereniging voor Arbeidsrecht (VvA)
  • Lid van de Mediators Federatie Nederland (MfN)
  • Lid van de Nederlandse Mediators (NMv)
  • Lid van de Nederlandse Vereniging van Mediation Advocaten (NVVMA)
  • Lid van het Platform Business Mediation (PBM).

Publicaties

December 2017 – “Faciliteiten en budget – Boekenserie ‘Rechten van de OR'” Uitgeverij De Clercq/Performa (co-auteur)

Juni 2017 – “Medezeggenschapsstructuur – Boekenserie ‘Rechten van de OR'” Uitgeverij De Clercq/Performa (co-auteur)

Augustus 2013 – “Medezeggenschap in concernverband“ – Loonzaken

Augustus 2012 – “Adviesrecht voor de OR” – Loonzaken

September 2011 – “Privacy en de rol van de Ondernemingsraad” – Loonzaken

Blijf up-to-date

De laatste ontwikkelingen

Arbeid, Medezeggenschap & Mediation

Remote werken vanuit het buitenland: laptop mee, maar denk ook aan de regels

29 september 2026

Een laptop, goede wifi en een appartement in Spanje. Wat heeft een werknemer nog meer nodig om een paar weken vanuit het buitenland te werken?

 

Juridisch gezien: best veel.

Lees meer

Arbeid, Medezeggenschap & Mediation

Ziekgemeld, maar wel meedoen aan een Hyrox: mag een werkgever dan ontslaan?

29 september 2026

Een werknemer meldt zich ziek en geeft aan dat zij door kleine inspanningen al uitgeput raakt. Twee weken later doet zij mee aan een intensieve Hyrox-wedstrijd. Haar werkgever verliest het vertrouwen en ontslaat haar op staande voet. De kantonrechter vindt dat terecht.

Lees meer

Arbeid, Medezeggenschap & Mediation

Inwerkingtreding loontransparantie: 1 januari 2027 mogelijk niet haalbaar maar voorbereiden blijft verstandig

28 september 2026

De Nederlandse regering liet begin september nog weten dat invoering van de nieuwe regels rond loontransparantie per 1 januari 2027 haalbaar zou zijn. Inmiddels lijkt die datum minder zeker. Volgens de actuele planning van de Tweede Kamer vindt de plenaire behandeling van het wetsvoorstel pas plaats in de tweede week van 2027. Daarna moeten zowel de Tweede als de Eerste Kamer zich nog over het voorstel buigen. Een inwerkingtreding op 1 januari 2027 lijkt daarmee niet langer voor de hand te liggen.

Lees meer